Leasing samochodów ciężarowych

Działasz w branży transportowej? Zależy Ci na możliwości regularnej modernizacji floty tak, aby zawsze oferować klientom usługi na najwyższym poziomie? Może już pora przekonać się o tym, jak działa leasing samochodów ciężarowych?

Czym jest leasing samochodów ciężarowych?

Leasing samochodów ciężarowychLeasing samochodów ciężarowych to forma finansowania inwestycji, w ramach której przedsiębiorstwo może korzystać z pojazdów, jednocześnie nie ponosząc wysokich kosztów związanych i ich zakupem. Dodatkowym autem tej formy finansowania jest możliwość rezygnacji z wykupu pojazdu po upływie czasu trwania umowy leasingowej i podpisania nowej na uprawniającej leasingobiorcę do korzystania z nowszych lub lepiej wyposażonych pojazdów. To jeden z najprostszych, a zarazem najkorzystniejszych sposobów regularnej modernizacji floty.

Jakie samochody ciężarowe mogą być przedmiotem leasingu?

W zależności do obostrzeń wybranego leasingodawcy przedmiotem leasingu mogą być zarówno samochody nowe, jak i pojazdy używane. Umową leasingową może być objęty dowolny pojazd ciężarowy – samochód przeznaczony do transportu długodystansowego, samochód przeznaczony do transportu średnio i długodystansowego, a także pojazd przeznaczony do transportu w dystrybucji miejskiej i lokalnej. Dodatkowo firma transportowa może skorzystać z leasingu podczas zakupu różnego rodzaju maszyn i urządzeń – wachlarz środków trwałych i nieruchomości mogących być przedmiotem leasingu jest bardzo szeroki, dlatego inwestycję zawsze warto skonsultować z wybranym leasingodawcą.

Jakie są korzyści z leasingu samochodów ciężarowych?

Leasing jako forma finansowania inwestycji niesie za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Przede wszystkim zakup samochodu nie wymaga dużych nakładów finansowych, jak również „mrożenia” środków, które firma może przeznaczyć na inne obszary działalności biznesowej. Jako że rata leasingu jest traktowana w kategoriach kosztu uzyskania przychodu podpisanie umowy leasingowej pozwala korzystać licznych ulg podatkowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając leasingodawcę?

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w usługach leasingowych. Ich oferty różnią się od siebie wieloma szczegółami. Dlatego rozważając leasing samochodów ciężarowych nowych lub używanych, zawsze warto szczegółowo zapoznać się z ofertą danego podmiotu i porównać ją z ofertą konkurencji. W ELF SA zapewniamy możliwość skorzystania z uproszczonej procedury leasingowej, jednocześnie zapewniając elastyczne warunki spłaty, możliwość swobodnego regulowania miesięcznej raty i możliwość zawarcia umowy nawet do 60 miesięcy.