Czy leasing się opłaca?

Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem często zastanawiają się nad opłacalnością leasingu. Największe wątpliwości budzi prawo własności leasingowanego przedmiotu, który przez cały okres trwania umowy leasingowej pozostaje własnością leasingodawcy. W tym aspekcie znacznie bardziej racjonalny wydaje się zakup na kredyt – w prawdzie musimy spłacać raty kredytu, ale użytkowana przez nas maszyna czy urządzenie jest własnością firmy. To samo dotyczy samochodu. Ale czy zawsze opłaca się posiadać użytkowany przedmiot?

Czytaj więcej...

Leasing samochodów ciężarowych

Działasz w branży transportowej? Zależy Ci na możliwości regularnej modernizacji floty tak, aby zawsze oferować klientom usługi na najwyższym poziomie? Może już pora przekonać się o tym, jak działa leasing samochodów ciężarowych?

Czytaj więcej...

Co to jest leasing i na czym polega?

Jako przedsiębiorca coraz częściej otrzymujesz oferty leasingowe, ale wciąż nie jesteś pewien, czy ta forma finansowania inwestycji jest opłacalna dla Twojej firmy? Eksperci marki Leasing Elf przygotowali dla Ciebie krótki przewodnik po podstawowych zagadnieniach dotyczących leasingu. Zapraszamy do lektury, a w razie pytań lub wątpliwości dotyczących zakresu umów leasingowych do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Czytaj więcej...