O firmie

iStock 000018418075XXXLargeSzanowni Państwo, od kilkunastu lat jestem związana z Europejskim Funduszem Leasingowym S.A., liderem na rynku usług leasingowych w Polsce. Obecnie współpracuję z Europejskim Funduszem Leasingowym jako jego Przedstawiciel. Na polskim rynku Europejski Fundusz Leasingowy S.A. obecny jest od czerwca 1991 roku. Od momentu powstania spółka ukierunkowana jest na świadczenie usług z zakresu leasingu, dzięki czemu aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorców z sektora MŚP i jednocześnie współpracuje z klientami korporacyjnymi oraz instytucjonalnymi.

Aby świadczyć szeroką paletę usług z zakresu branży finansowej, EFL w 2001 roku stał się członkiem Grupy Crédit Agricole. Dzisiaj klienci wybierać mogą wśród kompleksowych rozwiązań – poza leasingiem dostępne są oferty pożyczek, faktoringu, wynajmu długoterminowego i szereg dodatkowych produktów. EFL – w zakresie leasingu i pożyczek – finansuje zakup między innymi środków trwałych dla przedsiębiorstw, w tym samochodów, maszyn czy urządzeń.

Z uwagi na prowadzoną działalność, spółka jest członkiem Związku Polskiego Leasingu, Fundacji Centrum PPP i PKPP Lewiatan, współpracuje również między innymi z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EIB) czy Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Aktualnie posiada też 100% udziałów w firmie Carefleet SA (oferującej wynajem długoterminowy) i jest właścicielem Credit Agricole Commercial Finanse S.A. (wyspecjalizowanej w świadczeniu usług faktoringowych).